JUDr. Václav Ort odpověděl na naše otázky

ort1. Proč jste se rozhodl kandidovat do poslanecké sněmovny?
Nabídku kandidovat do poslanecké sněmovny jsem přijal, neboť si uvědomuji, že jinak vše, co dělám, mi nedává šanci více pomáhat lidem, a jedině přes aktivní činnost v PS Parlamentu ČR toho lze dosáhnout. Změnu kvality života lze docílit jedině kvalitou předkládaných zákonů. Chtěl bych přesvědčit lidi, aby šli k volbám, volili naši stranu a tím zachovali šance pro lepší život našich dětí.
To, že jsme permanentně okrádáni, a to platí pro mladé i staré – je naše chyba.Pokud máte dost planého žvanění a arogance, pokud nadáváte na nízké platy a důchody, na to, že musíme jíst nekvalitní výrobky, na to, že nám kradou nerostné bohatství, vodu, a ničí naši přírodu, zabírají úrodnou půdu, na to, že nedokážeme být soběstační ve výrobě potravin, na to, že nám devastují školství, zdravotnictví, neumí opravit silnice, ale na zbrojení je peněz dost – pojď k volbám, milý občane, a zastav to!


2. Co byste ve Sněmovně chtěl prosazovat? Jaké by bylo vaše zaměření?

Jak jsem již uvedl, prvotním cílem je zlepšit životní podmínky našich lidí. Jsem také v kategorii důchodců a rozumím jim, chtěl bych prosadit, aby výše důchodů odpovídala kvalitě práce, kterou oni odvedli. Dbal bych také na to, aby se stanovil režim pro práci neziskovým organizacím – jsou jich nyní tisíce a jejich práce je leckdy pochybná.

Lidé by si měli uvědomit, že změny zákonů jsou základní nutností. Například je zapotřebí upravit paragraf lichvy, stanovit úrokové sazby a zamezit okrádání lidí. Také je nutné jasně stanovit pravidla pro práci exekutorů, neboť již v průměru každý pátý člověk má zkušenost s exekucí, ze které často není sám schopen se vymanit.

V neposlední řadě je zásadní nedopustit příliv utečenců na naše území, je to hrozba pro všechny. Základem je též iniciovat referendum o vystoupení naší republiky z NATO, pokud se Evropská unie bude chovat tak, jak se chová.

Shrnutí nejdůležitějších bodů tedy je:
Stop okrádání lidí, zajistit vyšší platy a důchody,
Stop migraci
Stop NATO a EU.

3. Proč kandidujete právě na kandidátce KSČM?

KSČM je jediná strana, která skutečně myslí na lidi, a pokud by dostala tolik hlasů, aby mohla rozhodovat o životě lidí, bude to jistě dělat pro drtivou většinu občanů, a lidé se budou mít lépe.

Chyby jsou v systému, ne v jednotlivcích. Je třeba hodně věcí změnit a nastolit správnou cestu jako za socialismu, není prostě na výběr. Už je nyní vyzkoušený kapitalismus jako zhoubný systém, je to tzv. pseudokapitalismus, čímž ničíme celou mladou generaci – není jí co nabídnout.

Poslanci si musí zvolit, co budou prosazovat, a ve vrcholových funkcích by měli poslanci podle mého názoru pracovat maximálně dvě volební období. Jak je tam člověk déle, sroste s elitou a už nechce ani nemůže být v opozici. Nedělají pak správná politická rozhodnutí, ale pouze si hlídají, co „ukořistili“ za funkce a nechtějí se toho vzdát. Nemohou tedy pak vystupovat radikálně, jasně formulovat stanoviska, protože jsou spjati.

Já pracuji také v koordinační radě SFELR – Evropského fóra levicových stran, kde hlavním cílem je boj za mír, což považuji za velmi důležité. Včera (v pátek 21. dubna) se konala v německém Budyšíně koordinační rada tohoto fóra, kde zazněla také zmínka o zvedáni vlny revanšismu. Jinak Němci se již nyní chystají na volby do Evropského parlamentu, který se koná až za dva roky.

4. Máte svého favorita pro volbu nového prezidenta ČR?

V současné době, pokud nestanoví svého kandidáta také KSČM, tak je to nyní Miloš Zeman. Není jinak žádný výběr, ale Zeman by si měl veřejně říct o naše hlasy. Je to levicový politik, tak by měl jasně vyjádřit stanovisko, že počítá s podporou levicových voličů a komunistů.
skola2 1864 x
Nahoru